HİZMET SÖZLEŞMESİ

Bu sözleşmenin tarafları araguru.com (bundan böyle site olarak anılacaktır) üye ve danışmandır. Üye siteye üyelik işlemini gerçekleştirmiş, verdiği bilgilerin doğru olduğunu ve 18 yaşından büyük olduğunu kabul ve taahhüt etmiş kişidir. Danışman (Uzman) sitede danışmanlara özel profil bilgilerini doldurmuş, ve bilgilerin doğru olduğunu, 18 yaşından büyük olduğunu kabul ve taahhüt etmiş, başvurusu site tarafından kabul edilmesi halinde, sitede hizmet vermek istediğini beyan etmiş kişidir. Ziyaret eden kullanıcılar ve siteye üye olan kullanıcılar aşağıdaki üyelik şartlarını okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırlar.

Üye ve danışmanlar siteye girdikleri bilgi ve içeriğin özel veya gizli bir bilgi olmadığını kabul eder. Herkese açık alanlara girilen bilgi ve içeriği, site kullanabilme hakkını saklı tutar.

Site üyeliği sadece kişiseldir. Başka bir kişi veya kuruma devredilemez, satılamaz. Bu gibi durumlarda site bahsi geçen hesabı durdurabilir.

Üye ve danışmanlar bir başkasına ait içerik ve eserleri sitede paylaşamazlar. Bütün marka ve kullanım haklarının kendisinde olduğunu beyan eder. Aksi durumlarda doğabilecek bütün uyuşmazlıklardan sorumludurlar. Site kendisinin dışında siteye girilen içerik ve eserlerin telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz. Bu tür durumları kontrol etme sorumluluğu da yoktur.

Bu sözleşmenin ihlali halinde, zarar görenin bütün kayıp ve tazminatlarını, siteyi kullanan ve ihlale yol açan kullanıcı karşılayacaktır.

Site danışmanları ve profesyonel destek almak isteyen üyeleri buluşturan bir platformdur. Site vasıtası ile üyelerin elde ettiği fikir ve tavsiyeler doğrultusunda alınan kararlardan ve bu kararlar sonrası oluşabilecek zarar, ziyan, kayıplardan sorumlu değildir. Site dışında danışmanlar ve üyeler arasında karşılıklı anlaşma ile gerçekleşebilecek destek, danışmanlık hizmetlerine müdahil olmaz, ücret tahsilatına aracılık etmez.

Site üye ve danışman seçiminde tek taraflı inisiyatife sahiptir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını saklı tutmaktadır. Aynı koşullar danışmanlar için de geçerlidir. Üye ve danışmanlar yasa ve kanun hükmünde kararnameler ile tüm yasal mevzuat hükümlerine, profesyonel etik, nezaket ve site kurallarına uymakla yükümlüdür. Üye ve danışman da dilediği zaman tamamen sistemden ayrılma hakkına da sahiptir.

Danışmanlık hizmetleri üyenin tercihine göre platform üzerinden sesli ya da görüntülü olarak gerçekleşebilir. Görüşme süreleri 15, 30, 45 veya 60 dk olarak tercih edilebilir. Üye, danışmanın uygun gün ve saatlerinden birini seçerek, danışma konusunu belirterek randevu talep eder. Randevu talebi sırasında görüşme bedeli üyenin kredi kartından bloke edilir. Site sadece danışmanlık hizmet bedelinin tahsilatına aracılık etmektedir, kredi kartı bilgilerinizi saklamamaktadır. Ödemelere yönelik tüm işlemler ilgili devlet kurumları tarafından yetkilendirilmiş ödeme sistemleri kuruluşu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Randevu talebini kabul edip etmemek danışmanın inisiyatifindedir. Belirtilen konuda yardımcı olamayacağını düşünen danışman talebi reddebilir. Bu durumda kredi kartından görüşme bedeli olarak bloke edilen miktar kaldırılır.

Randevu günü ve saatinden 5 dk önce uygulamada “görüntülü görüşme” butonu aktif olacaktır. Üye ve danışman bu butona bastıkları anda görüşmeye başlayabilirler. Üye istediğiniz takdirde kamerasını kapatarak sadece sesli görüşme yapabilir.

Randevu saatinde görüşmeye katılınmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Geç kalınmasının veya cevapsız bırakılmasının sorumluluğu üyeye aittir. Üye bu durumda ek süre isteyemez.

Siteden kaynaklanmayan, üyeden kaynaklanan teknik sorunlardan dolayı iade yapılmaz. Danışmanın görüşmeye katılmaması veya geç katılması durumunda iade yapılır.

Siteye kayıtlı olarak hizmet veren tüm danışmanlar site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra hizmet vermeye başlarlar. Ancak danışmanlar tarafından sağlanacak hizmetin kalitesi ya da uygunluğu garanti edilmemektedir ve bu gibi durumlarda site sorumlu tutulamaz.

Üye danışmanın yeterliliği ve uzmanlığı konusunda tek sorumludur. Üye aldığı görüşme esnasında hizmetin ayıplı, eksik veya hatalı çıkması halinde durumu danışmana bildirmek, gecikmeden iletişimi kesmek ve site yönetimine haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda ücret iadesi yapılır.

Görüşme sonrası üyenin siteden alınan hizmete onay vermesi beklenir. 3 gün içinde onay verilmediği takdirde bloke edilen görüşme bedelinin tahsilatı gerçekleştirilir. Bu bedelin bir kısmı komisyon olarak site hesabına kalan bölümü danışmanın hesabına aktarılır.

Türkiye vergi sistemi ve uygulamalarına göre, danışmanların siteyi kullanarak verdikleri hizmetler sonucu vergi ödemeleri gereken durumlar doğabilir. Bu ve buna benzer durumlardan site sorumlu değildir. Doğabilecek tüm vergi yükümlülükleri, danışmanların sorumluluğundadır.

Teknik aksaklıklardan dolayı sitede meydana gelebilecek sorun veya hatalardan site sorumlu değildir.

Site her türlü içeriği, uygulama içi hizmetlerini, herhangi bir bildirime gerek duymaksızın, istediği zaman, değiştirme veya silme haklarını saklı tutar.

Bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda T.C. Kanunları geçerlidir.

Bu sözleşmeden kaynaklanan her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkeme ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu taraflar kabul etmişlerdir.

Bu sözleşme üye ve danışan için sisteme üye olduğu tarihten itibaren üyeliğini sonlandırana kadar geçerlidir.

Top