Araguru Nedir?

Araguru işini geliştirmek isteyen, problemine çözüm arayan, projelerine profesyonel destek ihtiyacı olan her büyüklükte işletmenin konularında yetkin bağımsız uzmanlara hızlı ve kolay şekilde ulaşabileceği online bir platformdur.

İhtiyacınız olduğu anda ister kısa süreli danışma, ister uzun soluklu projeler için sektör profesyonelleri, akademisyenleri ekibinize katma olanağı sağlar.

İşlevselliğin ön planda tutulduğu, teknolojinin yardımı ile profesyonel çözümlere ulaşmakta karşılaşılan coğrafi erişim kısıtları, vakit alan prosedürler gibi dezavantajları elimine etmeyi amaçlayan, profesyonel ve etik standartlara uyumun gözetildiği, gürültüden uzak, sadece çözüm odaklı bir alandır.

Nasıl Çalışır?

Araguru sektörel bazda yapılandırılmıştır. Sektörünüzü seçerek, uzmanlara iki şekilde ulaşabilirsiniz.

Herkese açık alanda ücretsiz ve anonim olarak sorularınızı yazabilir, projelerinizi, profesyonel destek ihtiyaçlarınızı belirtebilirsiniz. Yardımcı olabileceğini belirten danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını, mesleki beceri ve tecrübelerini, eğitimlerini, verdikleri danışmanlık hizmetlerini profillerinde detaylı olarak görebilirsiniz.

Ya da ihtiyacınızla örtüşen yetkinliklere sahip danışmanı uzmanlık alanları veya verilen hizmetler üzerinden sorgulama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.

Bire bir görüşmek için danışmanın uygun gün ve saatleri arasından yapacağınız seçim ve görüşme konunuza dair kısa bir mesajla randevu talebinde bulunmalısınız. Görüşmeler 15-30-45-60 dakika uzunlukta seçilebilir. Bu aşamada danışmanların dakika başına belirledikleri hizmet bedeli üzerinden görüşme süresine göre hesaplanan tutar kredi kartınızdan bloke edilecektir.

Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Danışmanın onaylamış olduğu randevu günü ve saatinden 5 dk önce uygulamada “görüntülü görüşme” butonu aktif olacaktır. Bu butona bastığınız takdirde bilgisayar veya akıllı telefonuzdan danışmanla platform üzerinden görüşmeye başlayabilirsiniz. İstediğiniz takdirde kameranızı kapatarak sadece sesli görüşme yapabilirsiniz.

Görüşmeden önce internet bağlantınızı, kullanacağınız cihazın mikrofon, kamera ve sesini kontrol etmeli, görüşmenizin verimli geçmesi için ön hazırlığınızı (soracağınız sorular, vereceğiniz bilgilere dair notlarınız gibi) tamamlayıp sessiz bir ortama geçmelisiniz.

Görüşme saatinde hazır olmanız önemlidir. Danışmanınızla görüşme kanalı sistem tarafından sadece belirlediğiniz süre için açık kalacak, süre bittiğinde kapanacaktır. Görüşmeyi ertelemek, uzatmak mümkün değildir.

Hizmet Bedeli Ne Zaman Tahsil Edilir?

Görüşme sonrası aldığınız danışmanlık hizmetine dair geri bildiriminiz beklenir. Hizmet bedeli 3 gün sonra kredi kartınızdan tahsil edilip danışmanın hesabına aktarılacaktır. Hizmet bedeli iadesi sadece Araguru’dan kaynaklanan teknik bir arıza veya danışmanın görüşmeye katılamaması durumunda gerçekleştirilir.

Nasıl Danışman Olunur?

Araguru’ya üye olan herkes, sektöründe belirli bir konuda uzmanlığa sahipse özgeçmiş, eğitim, uzmanlık alanlarını içeren bilgileri girerek danışmanlık başvurusunda bulunabilir. Araguru ekibi tarafından yapılan araştırma sonucu gerekli kriterleri sağladığı belirlenen üyeler platformda danışmanlar arasında listelenir.

Platformda kurumsal danışmanlık kaydı kabul edilmemektedir. Ancak danışmanlar profillerinde kendilerine ait bireysel ve kurumsal erişim bilgilerine yer verebilirler. Detaylı bilgi almak için ekibimize ulaşabilirsiniz.

Araguru Güvenli mi?

Platform ile yaptığınız iletişim internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 Mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir.

Danışmanlar ile yapılan görüşmeler hiç bir şekilde kaydedilmemektedir.

Araguru sadece danışmanlık hizmet bedelinin tahsilatına aracılık etmektedir, kredi kartı bilgilerinizi saklamamaktadır. Ödemelere yönelik tüm işlemler ilgili devlet kurumları tarafından yetkilendirilmiş ödeme sistemleri kuruluşu partnerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Top