Araguru Nedir?

Araguru işini geliştirmek isteyen, problemine çözüm arayan, projelerine profesyonel destek ihtiyacı olan her büyüklükte işletmenin konularında yetkin bağımsız uzmanlara hızlı ve kolay şekilde ulaşabileceği online bir platformdur.

İhtiyacınız olduğu anda ister kısa süreli danışma, ister uzun soluklu projeler için sektör profesyonelleri, akademisyenleri ekibinize katma olanağı sağlar.

İşlevselliğin ön planda tutulduğu, teknolojinin yardımı ile profesyonel çözümlere ulaşmakta karşılaşılan coğrafi erişim kısıtları, vakit alan prosedürler gibi dezavantajları elimine etmeyi amaçlayan, profesyonel ve etik standartlara uyumun gözetildiği, gürültüden uzak, sadece çözüm odaklı bir alandır.

Nasıl Çalışır?

Araguru sektörel bazda yapılandırılmıştır. Sektörünüzü seçerek konularında uzman danışmanların özgeçmişlerine ulaşabilirsiniz. İhtiyacınızla örtüşen yetkinliklere sahip danışmanı ve danışmanla çalışma yönteminizi belirleyebilirsiniz. Platformdaki danışmanlarla üç farklı şekilde çalışabilirsiniz:

1. Online Görüşme: Danışmanlarla platform üzerinden mutabık kalacağınız konu, zaman ve sürelerde görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Görüşme süre seçenekleri; 15-30-45 ve 60 dakikadır. Görüşmeye ilişkin hizmet bedeli, ilgili danışmanın dakika başına belirlediği ücret ile görüşme süresinin çarpımıyla hesaplanmaktadır

2. Online Workshop-Eğitim: Genel kapsamı, süresi (2 - 6 saat arası), azami katılımcı sayısı (en fazla 10) ve hizmet bedeli danışmanlarca belirlenmiş workshop ve eğitim programlarından şirketiniz için uygun olanını satın alabilirsiniz. Satın alınan workshop/eğitimler, sadece şirketiniz katılımcılarına yönelik olarak düzenlenmektedir. Bu nedenle, sizin için uygun tarih, saat aralığı seçeneklerini ve program kapsamına ilişkin spesifik değişiklik taleplerinizi platform üzerinden danışmana bildirme imkanınız bulunmaktadır. Bu çalışma yöntemi, platform üzerinde en az bir alanda workshop/eğitim programı tanımlamış danışmanlar için geçerlidir.

3. Proje Bazlı Çalışma: Bu çalışma yönteminde, danışmanlardan belirli bir konunun çözümüne yönelik proje teklifi alabilirsiniz. Platform üzerinden danışmanla proje başlangıç ve bitiş tarihleri, kapsam ve bütçeyle ilgili iletişimi, teklif kabulünü ve proje satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçenek, platform üzerinde en az bir spesifik hizmet başlığı tanımlamış danışmanlar için geçerlidir.

Görüntülü Görüşme/Workshop/Eğitim Nasıl Yapılır?

Mutabık kaldığınız tarih ve saat aralığı danışman tarafından platform üzerinde onaylandıktan sonra platform hesabınızdaki "İşlerim” sayfanızda görüşme linkinin yer aldığı butonlar aktif olacaktır ve email adresinize otomatik bildirim gönderilecektir. Workshop/eğitimlere katılacak diğer şirket çalışanlarınıza "linki kopyala" butonunu kullanarak görüşme linkini gönderebilirsiniz.

Görüşme/workshop ve eğitime ilgili tarih ve saatte bilgisayar veya akıllı telefonuzdan size tahsis edilmiş görüşme linki üzerinden bağlanabilirsiniz. İstediğiniz takdirde kameranızı kapatarak sadece sesli görüşme yapabilirsiniz.

Görüşmelerden önce internet bağlantınızı, kullanacağınız cihazın mikrofon, kamera ve sesini kontrol etmenizi, görüşmenizin verimli geçmesi için ön hazırlığınızı (soracağınız sorular, vereceğiniz bilgilere dair notlarınız gibi) tamamlayıp sessiz bir ortama geçmenizi öneririz.

Nasıl Danışman Olunur?

Araguru’ya üye olan herkes, sektöründe belirli bir konuda uzmanlığa sahipse özgeçmiş, eğitim, uzmanlık alanlarını içeren bilgileri girerek danışmanlık başvurusunda bulunabilir. Araguru ekibi tarafından yapılan araştırma sonucu gerekli kriterleri sağladığı belirlenen üyeler platformda danışmanlar arasında listelenir.

Platformda kurumsal danışmanlık kaydı kabul edilmemektedir. Ancak danışmanlar profillerinde kendilerine ait bireysel ve kurumsal erişim bilgilerine yer verebilirler. Detaylı bilgi almak için ekibimize ulaşabilirsiniz.

Özel Bir Çözüme İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım?

Aradığınız yetkinliklere sahip danışmanı platformda bulamadıysanız ya da size özel yapılandırılmış bir workshop-eğitime ihtiyacınız var ise talebinizi bize iletin. Ekibimiz gerekli çalışmaları yapıp ihtiyacınıza uygun alternatifleri size sunacaktır.

Ödemeyi Nasıl Yapacağım?

Satın almalar kredi kartı ile yapılmaktadır. Araguru, danışmanlık hizmet bedelinin tahsilatına aracılık eder, kredi kartı bilgilerinizi saklamaz. İlgili tutar kredi kartınızdan tahsil edilir ve devlet tarafından yetkilendirilmiş ödeme sistemleri kuruluşu partnerimiz tarafından havuz hesabında tutulur. Danışmanın hesabına transfer işlemi; aldığınız hizmet eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra gerçekleşir.

Araguru Güvenli mi?

Platform ile yaptığınız iletişim internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 Mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir.

Danışmanlar ile yapılan görüşmeler hiç bir şekilde kaydedilmemektedir.

Top